برای در یافت پاسخ  پرسش هایی که به طور مرتب در مورد ™ReNovaCell پرسیده شده است بر روی لینک های زیر کلیک کنید .اگر شما یک سوال دارید که در این صفحه ذکر نشده است، لطفا به ما اطلاع دهید.

عملکرد ™ReNovaCell در ترمیم اسکارها چگونه است؟

اسکارها زمانی که دو لبه پوست جدا شده نتواند به سرعت به هم جوش بخورند به وجود می آیند. ارآیند ترمیم ™RES در این مورد به این صورت است که فنوتیپ های سلولی موجود در ™RES به کمک سلول های لایه خارجی پوست آمده و به آنها امکان فعالیت و بازسازی را می دهند و نه تنها سلول های سطح پوست بلکه به صورت کلی سلول های لایه های زیرین هم به سقف فعالیت های سلولی می رسند و می توانند سیگنال های ترمیم را در سلول های آسیب دیده ایجاد کنند که کل این فعالیت ها باعث ترمیم اسکار می شود. توجه داشته باشیم که وقتی اسکاری به وجود می آید دیگر هیچ وقت به صورت کامل از بین نمی رود و فقط می توان با بهبود بافت اطراف آن اسکار را کم رنگ تر جلوه داد. البته ™ReNovaCell در ترمیم همه نوع اسکار کاربرد ندارد و پزشک جراح در این مورد به شما مشاوره می دهد

عملکرد ™RES برای درمان اختلالات رنگدانه ای در بیماری هایی ممثال ویتیلیگو چگونه است؟

زمانی که عملکرد ملانوسیت های پوست که ترشح ملانین (رنگدانه) را به عهده دارند دچار اختلال می شوند، بیماری ویتیلیگو که فقدان یا نبود رنگدانه را به همراه داردف بوجود می آید. عدم ترشح ملانین توسط ملانوسیت ها می تواند متاثر از عوامل مختلفی باشد. برای رفع این ناکارآیی می توان ملانوسیت های قسمت های سالم پوست که رنگ طبیعی خود پوست را دارند را جدا کرده و به قسمت هایی که دچار اختلال هستند پیوند داد. و این پیوند اگر با کنترل علل زیرساختی ناکارآیی ملانوسیت ها همراه شود موضع درمان با سایر نواحی همرنگ می شود. البته به همان اندازه ای که از پوست سالم به موضع پیوند داده شده است.

عملکرد ™ReNovaCell در روش های پلاستیک و زیبایی چگونه است؟

روش های پلاستیک و زیبایی مختلفی برای برداشتن لایه سطحی پوست و از بین بردن چین و چروک ها، لکه های پوستی و جای جوش ها و … وجود دارد. روش هایی مثل لیزر های درمانی (Fractors)، پیلینگ ها و درم ابریژن ممکن است اثرات سوئی مانند تورم و قرمزی بلند مدت و حتی اسکار در پی داشته باشد. که جراحان برای به حداقل رساندن این عوارض RES را تجویز می کنند. این روش های درمانی و RES ممکن است سلول های رنگدانه ای موضع درمان زیبایی را نیز تحت تاثیر قرار دهند و باعث به وجود آمدن پوستی بهتر و یکنواخت و یکرنگ شوند.

نمونه پوست چیست؟

نمونه پوست از قسمت طبیعی و سالم پوست که زیاد در معرض دید نیست برداشته می شود. این نمونه می تواند بسیار کوچک و نازک باشد. سلول های پوستی این قسمت نمونه برداری شده توسط ™ReCell پردازش و غنی سازی می شوند و به موضع مورد نظر تزریق یا اسپری می شوند.

محل نمونه گیری چیست؟

محل نمونه گیری همان قسمت سالم پوست است که نمونه از آنجا تهیه شده و به قسمت دهنده تعبیر می شود.

چگونه ™RES موضع دهنده را ترمیم می کند؟

پزشک برای اطمینان و سرعت در روند ترمیم موضع دهنده، آن قسمت را نیز با ™RES مداوا می کند.

بازیابی رنگدانه های پوستی با ™RES چگونه است؟

™RES شامل فنوتیپ های مختلفی از سلول های پوست است که یکی از آنها ملانوسیت ها می باشند. ملانوسیت ها که مسئول ترشح ملانین و رنگدهی به پوست هستند با تزریق ™RES در موضع درمان به پوست بازگردانده می شوند و چند ماه زمان لازم است که این ملانوسیت های تازه پیوند خورده، ملانین لازم برای رنگدهی به پوست را ترشح کنند. پس با گذشت چند ماهی از پیوند، پوست به تدریج به رنگ طبیعی خود در می آید.

ویژگی منحصر به فرد ™ReNovaCell چیست؟

ReNovaCellTM دستگاهی بسیار منحصر به فرد است چرا که فقط با نمونه برداری کوچکی از پوست خود فرد و قابلیت ترمیم خود این سلول ها برای درمان اسکارها، اختلالات رنگدانه ای و بهبود وضعیت پوست به طور کلی مورد استفاده قرار می گیرد. با ™RES جراح نیازی به ابزاری پیچیده و عظیم ندارد. عملی سرپایی به مدت تنها 30 دقیقه می باشد. فقط نمونه کوچکی از پوست برای درمان هایی به این عظمت کافی است.

پروسه این جراحی شامل چه مراحلی می شود؟

معمولا درمان با ™RES تحت بیهوشی کامل و در اتاق عمل انجام می شود، ام امکان بیهوشی موضعی نیز وجود دارد. در این مورد با پزشک خود مشورت کنید. نمونه کوچکی به مساحت یک یا دو سانتی متر مربع و به ضخامت چند تمبر پستی ( بسیار نازک است) از پوست سالمی که زیاد در معرض دید نیست، گرفته می شود. و همزمان با آماده کردن موضع درمانی توسط پزشک، نمونه پوست نیز توسط دستگاه ®ReCell پردازش می شود. این سلول های پردازش و نامتراکم شده که غنی از فنوتیپ های سلول های سالم پوست می باشد و ما آن را به ™RES یا سوسپانسیون اپی تلیالی بازسازی کننده می شناسیم هم به محل دهنده و هم به موضع درمان که لایه سطحی آن برداشته شده است، تزریق یا اسپری می شود. این سلول های سالم بین سلول های آسیب دیده می نشیند و باعث رشد و ترمیم سلولی در موضع و متعاقبا درمان اختلال موضع و پوست می گردند.

مراقبت های پس از جراحی شامل چیست؟

بعد عمل منطقه دهنده و موضع تحت درمان پانسمان می شوند. در ابتدا تحت تاثیر بیهوشی و عمل موضع بی حس است، اما بعد از چند ساعت مثل هر عمل جراحی دیگری امکان سوزش وجود دارد، که برای کاهش درد، داروهی مسکن تجویز می شوند. بعد از حدودا یک هفته پانسمان توسط پزشک یا پرستار برداشته می شود و دکتر در مورد کرم های تجویزی، در معرض آفتاب بودن و انتظارات درمانی بیمار مشاوره می دهد.

اگر شما تحت درمان ویتیلیگو و یا سایر درمان های رنگدانه ای قرار گرفته اید، پزشک شما در رابطه با مدت زمان بازیابی و تولید دوباره رنگدانه ها به شما مشاوره می دهد. چرا که در این نوع درمان بازسازی رنگدانه ها (ملانوسیت ها) و رشد سلولی ملانوسیت ها و در نتیجه ترشح ملانین توسط آنها به صورت تدریجی صورت می گیرد.

™ReNovaCell چه مدت دوام خواهد داشت؟

بعد از عمل جراحی ناحیه تحت درمان در طی دوره زمانی شامل چند هفته یا چند ماه تغییر خواهد کرد. پیگمنتیشن و زخم های سطحی به بهبود و کامل شدن خود در طول 3 تا 6 ماه آینده ادامه خواهند داد. نتیجه نهایی درمان به وسیله ™ReNovaCell دائمی می باشد.

عوارض جانبی احتمالی ™ReNovaCell چیست؟

™ReNovaCell روشی بسیار کم خطر و ایمن است. چرا که از سلول های خود بیمار استفاده می شود و هیچ ریسکی از پس زدگی بافت در این روش وجود ندارد. فقط ممکن است پس از  برداشتن پانسمان موضع کمی قرمز و متورم باشد که طبیعی است. و پزشک در مورد کرم های مجاز و انتظارات شما از درمان با شما مشاوره می کند.

احتمال وجود اختلال در پروسه درمان چیست؟

مثل هر عمل جراحی دیگری، درمان با ™ReNovaCell هم ممکن است خطراتی داشته باشد. به عنوان مثال حساسیت های دارویی مخصوصا داروی بیهوشی یا عفونت های حاد که مستلزم مصرف انتی بیوتیک هستند. پس حتما قبل از اقدام به هرگونه عملی از پزشک مشورت بخواهید و با علم به عوارض احتمالی درمان اقدام به عمل نمایید.

چه افرادی کاندیدهای مناسب عمل ™ReNovaCell نیستند؟

™ReNovaCell نباید در زخم های عفونی استفاده شود. و همچنین افراد آلرژیک به بیهوشی، لاکتات سدیم و آنزیم تریپسین هم کاندیدهای مناسب این درمان نیستند.

لازم به ذکر است بیمارانی که تحت عمل قرار گرفته اند حتما باید مراقبت های پس از عمل را با دقت لازم انجام دهند که احتمال بروز هرگونه عفونت و یا ریسک بعد از عملرا به کمترین میزان برسانند.

چگونه در مورد ™ReNovaCell اطلاعات بیشتری بگیریم؟
http://www.20script.ir