برای در یافت پاسخ  پرسش هایی که به طور مرتب در مورد ®ReCell  پرسیده شده است بر روی لینک های زیر کلیک کنید .اگر شما یک سوال دارید که در این صفحه ذکر نشده است، لطفا به ما اطلاع دهید.

مکانیسم عملکرد ® ReCell چگونه است؟

®ReCell به جراح این توانایی را می دهد که بتواند از یک نمونه پوست کوچکی که از خود بیمار گرفته، سلول های مورد نیاز پروسه ترمیم را جمع آوری کند و آنها را در موضع مورد درمان که آن سلول ها مورد احتیاج هستند، استفاده کند.
این سلول های جدا شده به ™RES- که همان سوسپانسیون اپی تلیالی غنی از عوامل بازسازی کننده است- تبدیل می شوند، در حالی که پزشک موضع درمان را برای اسپری یا تزریق ™RES آماده می کند و ™RES نیز در دستگاه ®ReCell در حال ساخته شدن است. (که این مدت زمان بسیار کوتاه و حدودا 15 دقیقه است.)

®ReCell می تواندبه نسبتی تا چندین برابر کمتر احتیاج به پوست اهدایی داشته باشد چرا که قادر است با کمترین تعداد سلول های اهدایی، بیشترین سطح مقطع موضع را مورد درمان قرار دهد.

®ReCell چگونه کار می کند؟

دستگاه ReCell® نمونه پوست شما را مورد آنالیز قرار می دهند تا ™RESبه دست آید. دستگاه  از فرمول آنزیمی خاص برای پردازش سلول های پوست استفاده می کند. این فرمول برای جداسازی سلول های پوست اهدای از هم و تغییر نوع و خاصیت حرکت آنها (به حرکتی آزادانه) و تبدیل آنها به سوسپانسیون اپی تلیالی غنی از فاکتور های لازم ترمیم-™RES- است. پس در این مرحله (تهیه ™RES ) ™RES تهیه شده را به موضع مورد نظر برای درمان اسپری یا تزریق می شود. می توان برای بهبود سریع تر منطقه دهنده پوست ™RES را بر این موضع نیز استفاده نمود

چگونه ™RES را در درمان سوختگی ها و تاول ها به کار بریم؟

سوختگی ها به طور کلی با رشد پوست از دو لبه زخم یا با تقسیم شدن بافت خود زخم (کلاژن) از درون خود زخم ترمیم می یابد. تحقیقات نشان داده است زخمی که خود را در یک دوره 10 روزه ترمیم می کند، اسکاری خیلی کمتر نسبت به زخم حادتر در پوست ایجاد می کند.

استفاده از ™RES می تواند مدت زمان ترمیم را به طور قابل توجهی کاهش دهد و در نتیجه موجب بهبود کیفیت بافت پوست می شود. در پوست های تیره ملانوسیت ها نیز ممکن است مورد هدف قرار گیرند و با استفاده از ™RES پوستی با رنگدانه های پراکنده ی منظم تر و در نتیجه پوستی صاف تر و شفاف تر خواهیم داشت.

چگونه™RESدر درمان موضع دهنده پوست اهدایی مورد استفاده قرار می گیرد؟

هنگامی که پوست را از منطقه سالم پوست برای پیوند به نواحی آسیب دیده و نیازمند درمان بر می داریم، زخم حاصله در این موضع دهنده پوست مستعد ابتلا به عفونت و زخم می شود، استفاده از ™RES در زخم، مدت زمان ترمیم و درمان آن را کاهش می دهد و در نتیجه باعث بهبود کیفیت پوست می شود. جراحان ممکن است برای کاهش میزان تورم و قرمزی پس از عمل جراحی و کاهش خطر بوجود آمدن توده کلوییدی استفاده از ®ReCell را توصیه کنند. در پوست های تیره درگیر شدن ملانوسیت ها در این روش می تواند باعث روشن تر و صاف تر شدن پوست آنها شود.

نمونه پوست چیست؟

نمونه پوست، تکه بسیار کوچک و نازکی از پوست برداشته  شده از یک منطقه پوست طبیعی سالم است که این نمونه برای تجمیع سلول های پوستی که برای درمان به کار گرفته خواهند شد، استفاده می شود. اندازه نمونه به موضع تحت درمان بستگی دارد و توسط پزشک محاسبه می شود.

محل دهنده پوست اهدایی چیست؟

محل اهدا کننده یا دهنده به منطقه سالمی از پوست اطلاق می شود که نمونه پوست مورد نیاز تهیه ™RES از ان منطقه گرفته می شود.

عمل جراحی شامل چه مراحلی می شود؟

عمل نمونه برداری از پوست و درمان با ®ReCell تحت بیهوشی کامل انجام می شود. البته در بعضی موارد نیز می توان با بیهوشی موضعی نیز نمونه گیری را انجام داد که این امر احتیاج به مشورت با پزشک معالج دارد. این نمونه پوست معمولا یک تا دو سانتی متر مربع است. اما برای درمان موضع وسیعتر باید از نمونه بزرگتری استفاده نمود. محل دهنده پوست سالم را نیز می توان با سوسپانسیون اپی تلیالی غنی از عوامل بازسازی کننده اسپری کرد تا به التیام ان کمک کند.

درحالی که جراح موضع تحت درمان را آماده می کند پوست در دستگاه ®ReCell قرار می گیرد. دستگاه ®ReCell سلول های مورد نیاز برای تهیه ™RES را در ابتدا جدا و و سپس تجمیع می کند. پزشک موضع آسیب دیده ای که باید مورد درمان با ™RES قرار  بگیرد را با برداشتن لایه سطحی آن موضع یا زخم آماده می کند. سلول های سالم در ™RES به کمک سلول های منطقه آسیب دیده رفته و در میان آنها جایگزین می شوند. منطقه جایگزینی سلول های سالم در میان سلول های آسیب دیده موضع درمان همان جایی است که در آن پوست شروع به بازسازی می کند که با بافت اطراف ان یکرنگ و یک سطح شود.

آیا این جراحی نیاز به مراقبت های پس از عمل خاصی دارد؟

بعد از عمل موضع تحت درمان و محل اهدا پانسمان می شوند. محل درمان در ابتدا بی حس است، اما بعد از چند ساعت مثل هر عمل جراحی دیگری امکان سوزش وجود دارد که برای کاهش درد، داروهای مسکن تجویز می شوند. بعد از حدودا یک هفته پانسمان توسط پزشک یا پرستار برداشته می شود و پزشک در مورد کرم های تجویزی و در معرض آفتاب بودن و … و انتظارات درمانی موجح بیمار مشاوره می دهد.

عوارض جانبی احتمالی چیست؟

®ReCell یک روش بسیار امن است زیرا از سلول های پوست خود فرد در پیوند استفاده می شود. پس خطر پس زدگی تحت تاثیر استفاده از ®ReCell در بافت پیوندی وجود ندارد. پس از برداشتن پانسمان، پوست کمی قرمز خواهد بود و ممکن است چند خراش هم وجود داشته باشد. که تمامی این موارد طبیعی است و پزشک در مورد کرم های لازم پس از جراحی و چگونگی در معرض افتاب قرار گرفتن و سایر انتظارات بیمار به وی مشاوره می دهد.

چه خطراتي ممكن است وجود داشته باشد؟

مانند هر عمل جراحی دیگری، خطراتی نیز ممکن است درمان جراحی  ®ReCell داشته باشد و این مساله دور از ذهن نیست، چرا که که در هر عمل ریسک جراحی وجود دارد. به عنوان مثال حساسیت های دارویی مخصوصا به داروی بیهوشی یا عفونت های حاد که مستلزم مصرف آنتی بیوتیک هستند، پس حتما قبل از اقدام به هر گونه عملی از پزشک مشورت بخواهید و با اشراف کامل به عوارض احتمالی تحت جراحی قرار بگیرید.

چه افرادی کاندیدهای مناسب عمل نیستند؟

®ReCell نباید در زخم های عفونی استفاده شود. و همچنین افراد آلرژیک به بیهوشی، لاکتات سدیم و آنزیم تریپسین هم کاندیدهای مناسب این درمان نیستند.

لازم به ذکر است بیمارانی که تحت عمل قرار گرفته اند حتما باید مراقبت های پس از عمل را با دقت لازم انجام دهند که احتمال بروز هرگونه عفونت و یا ریسک بعد از عملرا به کمترین میزان برسانند.

چگونه در مورد®ReCell اطلاعات بیشتری بگیریم؟
http://www.20script.ir